Czy w Twoim życiu jest pustka?

Czujesz się pusty? Czegoś ci brakuje? Pragniesz czegoś, ale do końca nie wiesz czego? Pragniesz spełnienia? Jesteś nieusatysfakcjonowany codzienną rutyną pracy, szkoły czy czymkolwiek innym? Może kiedy jesteś sam, i wejrzysz w głąb siebie nie czujesz sie zadowolony? Czegoś brakuje. Może odkryłeś, że zaspokajanie pragnień i pożądań ciała i umysłu nie daje ci tego pokoju, który tak potrzebujesz.

Kiedy byłem młodszy, poszukiwałem wiele innych rzeczy żeby zastapić nimi Boga. Próbowałem z czymś się utożsamić, jakąś sprawą, filozofią, nawet wyglądem. Przez jakiś czas były one zajmujące i nawet ekscytujące. Ostatecznie jednak powracała ta sama pustka. Pamiętam jedną noc, kiedy szukałem czegoś żeby zabić nudę. Patrzyłem na ludzi wokoło mnie jak gonili za tą samą rzeczą co ja, i nagle zdałem sobie sprawę jak daremne i puste to było. Zdałem sobie sprawę, że jeśli dostałbym to co chciałem, w dalszym ciągu nie byłbym usatyskakcjonowany. Chciałem czegoś więcej niż tej samej rzeczy. Chciałem coś, co nie sprawiłoby, że po krótkim czasie czułbym sie ponownie pusty. Chciałem czegoś prawdziwego. W jakiś sposób wiedziałem, że prawdziwe spełnienie mogę otrzymać tylko spotykając Boga i odnajdując Jego cel.

W swojej wielkiej łasce Bóg dotknął mnie. Pośród mojego grzechu, pomimo mojej gonitwy za cielesnymi pożądliwościami, On przyszedł do mnie i uleczył moje serce. Pustka przestała być moim towarzyszem. W rzeczywistości, jest ona tak obca mi teraz, że mało co pamiętam jakie to było uczucie. Teraz mam pokój, zadowolenie i spełnienie ponieważ odnalazłem zbawienie i więź z Bogiem. Ta więź istnieje w Chrystusie. ‘Wierny jest Bóg, który was powołał do społeczności Syna swego Jezusa Chrystusa, Pana naszego’ (1 Kor. 1:9). Kiedy odnajdziesz Chrystusa i Jego zbawienie odkryjesz swój cel i spełnioną nadzieję.

Do widzenia z pustką.

 
 

About The Author

Matt Slick is the President and Founder of the Christian Apologetics and Research Ministry.