Co z innymi religiami?

Na świecie jest wiele religii. Nie wszystkie jendak uczą tego samego. W rzeczywistości wiele z nich zaprzecza sie wzajemnie. Nie mogą wiec wszystkie być prawdziwe, i nie można powiedzieć, że każda z nich jest inną ścieżką do tego samego Boga.  Co my mówimy o wszystkich innych religiach w porównaniu z Chrześcijaństwem? Mówiąc w skrócie: inne religie prócz Chrześcijaństwa są fałszywe.

Jeśli Jezus jest tym za kogo sie podawał, Bogiem w ciele, wtedy cokolwiek by nie mówił  jest prawdą. Powiedział, że jest drogą, prawdą i życiem, i że nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przez Niego (Jan 14:6). Tu widzimy dokładnie, że każda inna droga, według Jezusa, jest nieprawdziwa.

Prawda i doktryny Chrześcijaństwa oparte są na słowie Boga, Biblii. W Słowie Bożym Jezus stwierdza, że jest jedyną drogą. Skoro Jezus uczynił wiele cudów, wskrzesił ludzi z martwych, rozkazał burzy uciszyć się i tak sie stało, wyleczył z chorób, i powstał z martwych, to jesteśmy zmuszeni zmierzyć się z realnością Jego słów. Czy to co powiedział jest prawdą czy nie? Albo Jezus jest kłamca i  lunatykiem, albo jest Panem. Nikt inny w historii, oprócz Jezusa, nie wypełnił dokładnych proroctw, uczynił tak wielu cudów w obecności świadków, i nie powstał z martwych. Jezus jest wyjątkowy.

Ci z nas, którzy są Chrześcijanami zaufali temu co Chrystus powiedział. Wierzymy w to co mówił i czynił. Czy się z tym zgadzasz czy nie, Jezus jest tym, który powiedział, że jest jedyną drogą. To nie Chrześcijanie są ‘ograniczeni’. Powodem jest Jezus. Zatem, twierdząc, że inne religie są prawdziwe oznacza, że Jezus jest w błędzie. Twierdząc, że są inne drogi do Boga również oznacza, że Jezus jest fałszywy. Wszystko to sprowadza się do poniższego: albo Jezus jest tym za kogo się podawał i to co mówił jest prawdą, albo jest nieprawdziwy. To jest wybór, który musisz podjąć: zaufać temu co powiedział, albo odrzucić Jego słowa.

 

 

 

 
 
CARM ison